fb noscript


Klinika Okulus w Kaliszu
 wykonuje zabiegi usunięcia zaćmy.

Zaćma to choroba przejawiająca się połowicznym bądź całkowitym zmętnieniem soczewki oka. Jest związana przede wszystkim z okulistyką osób dorosłych – dotyczy pacjentów w średnim i podeszłym wieku. Pierwsze objawy mogą występować już po 40. roku życia, jednak ich szczególne nasilenie przypada na okres późniejszy (50-60 r.ż.). W skrajnej formie zaćma może doprowadzić do ślepoty.

Objawy zaćmy:

  • zamglony wzrok,
  • matowe postrzeganie barw,
  • podwójne kontury obrazu.

Przebieg leczenia:
Celem leczenia jest usunięcie zmętnionej soczewki i wszczepienie w jej miejsce odpowiednio dopasowanej soczewki sztucznej. Zabieg trwa około kwadransa i jest bezbolesny ponieważ przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym. Zoperowane oko jest zakrywane opatrunkiem, który należy nosić aż do pierwszej wizyty kontrolnej.

STOSUJEMY NAJNOWOCZEŚNIEJSZE METODY LECZENIA

Specjalizujemy się w usuwaniu zaćmy przy użyciu innowacyjnej metody fakoemulsyfikacji. Korzystamy ze sprawdzonego fakoemulsyfikatora INFINITY VISION SYSTEM. Jest to preparat znanej okulistycznej firmy Alcon. Zmętniałe masy soczewki podlegają rozdrobnieniu (emulsyfikowaniu) pod wpływem wibracji ultradźwiękowej. Pozwala to na zastosowanie małego nacięcia rogówki. Okres rekonwalescencji jest krótszy i pozwala na zmniejszenie astygmatyzmu pooperacyjnego.

W kaliskiej Klinice Okulus operacje zaćmy przeprowadzamy bezpłatnie w ramach umów z NFZ. Orientacyjny czas oczekiwania na zabieg wynosi 3 miesiące. Wykonujemy też zabiegi prywatne, bez okresu oczekiwania.

Zachęcamy do zapisania się na badania kwalifikacyjne, na których dowiedzą się Państwo więcej o procedurze zabiegowej, jej potencjalnych efektach i czynnikach ryzyka.

INFOLINIA DLA PACJENTÓW: +48 577 710 893

 

Rezerwacja wizyty

Rejestracja telefoniczna

Pn - Pt  8:00 - 20:00

(62) 757 77 45

Całodobowy e-mail:

rejestracja@okulus.com.pl

Rejestracja osobista

Pn - Pt 7:30 - 20:00

ul. Śródmiejska 34,

62-800 Kalisz